Anna Kuraszyńska - Nawyk wytrwałości. Jak go wykształcić metodą małych kroków - Brandform Systemy wystawiennicze

Anna Kuraszyńska – Nawyk wytrwałości. Jak go wykształcić metodą małych kroków

24 kwietnia 2013

Nawyk wytrwałości
Ile to już razy mówiłeś sobie rzucę palenie, schudnę, zrobię to czy tamto? Obiecywałeś i rzucałeś w diabły po krótkim czasie te wszystkie przyrzeczenia. Wiesz, czemu tak się stało? Bo zapomniałeś o wytrwałości.

Po książkę Anny Kuraszyńskiej sięgnąłem z lekką dozą sceptycyzmu. Nie ukrywam, że te wszystkie "złote rady" zwykle traktuję, jak jeden ze skeczów Monty Pythona. "Ja nie chcę Wam niczego zaoferować - przyszedłem, bo chce Was okraść", mówi komik i tak do niedawna właśnie myślałem o podobnych pozycjach. I tu się mile rozczarowałem.


Postanowiłem zagłębić się w tę lekturę. I uważam, że to doskonała literatura. Wreszcie ktoś napisał prawdę, jak to jest z tymi naszymi deklaracjami o rzucaniu nałogu, schudnięciu, czy też o zmianie pracy na inną. Wszystkie te przyrzeczenia to tylko słowa rzucane na wiatr, deklaracje składane byle gdzie i byle jak, równie szybko łamane, jak obiecywane.

Dlaczego tak się dzieje?


Bo, jak twierdzi autorka człowiek z reguły chce mieć wszystko od razu. Szybko i najlepiej bezboleśnie. A tu ważne jest coś, co nazywa się wytrwałością. Tej z reguły nam brakuje. Książka natomiast traktuje o tym, jak tą wytrwałość zbudować i jak za pomocą małych kroków robić rzeczy wielkie i wspaniałe.

W dodatku autorka opisuje w bardzo przystępny i zrozumiały sposób metody nie zanudzając czytelnika. A to już przyznam prawdziwy majstersztyk. Chcesz rzucić palenie? Proszę bardzo, ale zapomnij o tym, że "od jutra nie palę", że to ten "papieros ostatni". W końcu przygotowywałeś swój organizm latami do palenia. Proces rzucania palenia musi więc odbywać się podobnie.

Zrób inaczej 


Wyznacz sobie, że od jutra od godziny 8:00 do 10:00 rano nie palisz przez 30 dni. I rób to konsekwentnie. W następnym miesiącu dołóż znów dwie godziny i nie pal od 8:00 do 12:00. I tak, co miesiąc dokładaj po dwie. I to jest właśnie schemat wyjścia z nałogu oparty na strategii małych kroków. Stosując go w takim tempie jak sam decydujesz, uważasz, że po kilku miesiącach nie rzucisz palenia?

Owszem nie będzie łatwo, bo pokus po drodze czyha wiele, ale i na te w książce znajdzie się rada. Skoro już zaczynasz wierzyć, że możesz pozbyć się nałogu to może chcesz zrzucić parę niepotrzebnych kilogramów? Nic prostszego, otóż… należy przeczytać książeczkę Anny Kuraszyńskiej! Gwarantuje, że to działa.

Polecam metodę małych kroków, ja już sprawdziłem, działa fantastycznie!


Autor: Anna Kuraszyńska
Wydawnictwo: Sensus, Luty 2013
Liczba stron: 112

Marek Bachorski-Rudnicki www.brandform.plpowrót

Wszystkie wpisy:

Zapytaj o produkt

[recaptcha]